17 september 2026
3 PE-punten
Toegankelijkheid
Deze activiteit is toegankelijk voor leden en niet ledenBijdrage
Locatie

Geaccrediteerde PE-punten aangevraagd voor: 3 PE-punten E4 Verdienvermogen
De sterk wisselende grondstofprijzen vergroten de belangstelling naar de werking van termijnmarkten. Maar hoe werkt een termijnmarkt? Wat is hedging? Welke risico’s worden afgedekt en welke risico’s worden geïntroduceerd? In deze VAB-bijeenkomst over ‘risicomanagement & de werking van termijnmarkten’ krijg je inzicht in de basisprincipes van hedging en praktische toepassingen.
De docent is Joost Pennings. Pennings is een autoriteit op het gebied van prijsrisicomanagement en de werking van de termijnmarkten. Als geen ander legt hij ingewikkelde materie begrijpelijk uit. Doel van de training is het verschaffen van inzicht en begrip in de werking van de grondstoffentermijnmarken.
Na deze bijeenkomst:
Voor adviseurs die: in hun praktijk vragen krijgen over: prijsrisico’s, termijnmarkten, hedging en marktvolatiliteit (voer, granen, melk, energie, etc.) willen weten hoe de grondstoffentermijnmarkten werken en wat de mogelijkheden zijn voor ondernemers.
Voorkennis:Interesse in termijnmarkten
13:30 uur Inloop en ontvangst
13:30 uur Start Masterclass, waarbij aandacht voor:
Grondstoffenmarkten en prijsvolatiliteit
Prijs volatiliteit: voorspelbaar?
De invloed van prijsvolatiliteit op bedrijfsresultaat
Overzicht instrumenten voor risicomanagement
Goederentermijnmarkten
Risicomanagement met behulp van goederentermijncontracten: “Hedging”
Programma onderbroken door een pauze van ongeveer een half uur
17:45 uur Ruimte voor vragen en discussie
18:00 uur Afsluiting en buffet
20:00 uur Einde

16 juni 2026
ForWardFarm in Abbenes
Vereniging Agrarische Bedrijfsadviseurs (vab)

18 juni 2026
Proeftuin Pallandtpolder, Middelharnis
Vereniging Agrarische Bedrijfsadviseurs (vab)

19 juni 2026
Hermonde in Bennekom
Vereniging Agrarische Bedrijfsadviseurs (vab)

23 juni 2026
Groeikracht Cosun Inspiratieboerderij in Roswinkel
Vereniging Agrarische Bedrijfsadviseurs (vab)